0

Moje oferty

  Kuba na rowerze! | TYLKO DLA KOBIET

  • typ: Egzotyka
  • kraj: AMERYKA
  • trudność: Łatwa
  • zakwaterowanie: Namioty
  • wyżywienie szczegóły w warunkach
  • transport: samolot

  Cena:
  2 880 PLN

  + 500 euro + bilet ok. 3100 zł

  Masz pytania odnośnie wyjazdu? Podaj numer telefonu, skontaktujemy się z Tobą:

  Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Wiktor Nowak FLY ACTIVE, ul.Kantorowicka 42, 31-763 Kraków NIP 678-308-10-28, w celach związanych z realizacją procesu wstępnego zgłoszenia na określoną imprezę turystyczną. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą procesów zgłoszeniowych w ramach serwisu jako administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu zakończenia procesów zgłoszeniowych oraz weryfikacyjnych.

  szczegóły wyprawy

  • Zapisz ofertę

  KUBA NA ROWERZE! PIJ RUM, TAŃCZ SALSĘ I ZJEDZ KUBĘ! VIVA LA CUBA!

  Kuba na rowerze! Autentyczna strona KUBY! Rowerem przez kraj kontrastów, uśmięchniętych ludzi, rumu i słońca! Wyprawa ma charakter typowo backpackerski z elemantami pewnej dozy komfortu jak przystało na damy w podróży!

  Przewidujemy dziennie odcinki 35- 50 km. W sumie pokonamy ok. 550 km na rowerach. Szerokim łukiem omijamy turystyczne północne wybrzeże. Kierujemy się w stronę małych klimatycznym miasteczek, osad oraz wiosek, choć ikon nie zabraknie. Styl wyprawy przeplatany z dzikimi noclegami i tymi pod dachem. Zerknij na nasz grudniowy film z podróży https://youtu.be/oMnzSDr6UBI

  Dla kogo ta wyprawa ?

  Konwencja wyjazdu to przede wszystkim spotkania z ludźmi, przebywanie w wioskach, miasteczkach, na plażach – bliskość z naturą i kubańskim otoczeniem. Nasz cel  to smakowanie prawdziwej Kuby – i oraz poświęcenie jej czasu. Przebywanie z lokalsami, w ich domach, na podwórkach, na ulicy. Wspólne posiłki, wspólne zdjęcia, krecenie biodrem w kubańskich spelunach i domach tańca (casa de musica)i oraz delektowanie się otoczeniem. Nie gonimy, nie spieszymy. To nie będzie przejazd przez kraj, tylko bycie w nim. 

  To podróż dla wszystkich kobiecych i otwartych umysłów, głodnych przygody i zaskakujących sytuacji.  Nigdy nie wiesz co się może wydarzyć…ta podroż to istna karuzela zdarzeń i sytuacji. Jeśli to czujesz – zapraszamy. Celowo zmniejszamy dystanse, by mieć więcej czasu na przyjaźń z wyspą. Wyjazd jest dla wszystkich kobiet, z podstawową kondycją fizyczną i dobrym rowerem. Będzie kilka przewyższeń, ale Kuba generalnie jest płaska. Każda aktywna kobieta powinna dać sobie radę.

  Ważna jest natomiast wasza tolerancja na temperatury, trzeba się spodziewać nawet 30 stopni, ale własnie dlatego dystanse oraz styl, będą jak najbardziej optymalnie dostosowane do warunków. W styczniu, gdy  po raz pierwszy odwiedziłyśmy wyspę temperatury przez pierwsze dni były dla nas łaskawe i oscylowały w okolicy 23-25 stopni, potem już skwar!

  Viva la Cuba!, Przenosimy się do innej epoki ...

  Co robimy na miejscu i styl wyprawy ?

  Przylatujemy do Hawany i zostajemy tutaj dwa dni. Następnie zmierzamy w głąb wyspy. Całą trasę pokonujemy na rowerach z wyjątkiem powrotu do Hawany.

  Szczegóły day by day będą przekazane uczestniczkom przed wyprawą. Podczas naszej kubańskiej robinsonady będzie też czas na plażowanie oraz błogie lenistwo na plaży (days off) 

  Założeniem naszej rowerowej wyprawy jest posmakowanie prawdziwej Kuby, bycie blisko ludzi, uczenie w ich codzienności i przyjaźń z otoczeniem. Można powiedzieć, że tak jak Kubańczycy, żyjemy na ulicy.

  Odwiedzamy m.in. Matanzas,Playa Larga, Giron, Cienfuegos, Rancho Luna i wiele małych wiosek i małych miast gdzie damy nura w kubańską manianę.

  Śpimy w domach Kubańczyków, czyli casa particular oraz pod namiotami,wybieramy bezpieczne i znane nam miejsca na rozbicie namiotów. W planach oczywiście ryba z grilla na plaży, błogie lenistwo i słoneczne kąpiele. Na miejscu żyjemy jak lokalsi, konsumujemy w lokalnych barach, lub prywatnych domach Kubańczyków. Żyjemy a Cubano

  Co powinnaś posiadać, zabrać ze sobą ?

  Sprawny technicznie rower (trekkingowy lub crosowy, górski), lekki śpiwór, kask, sakwy rowerowe na tył oraz małą sakwę na kierownicę, karimatę. Szczegółowa lista odzieży, zapasowych detali rowerowych oraz innych dodatków zostanie przesłana uczestniczkom. Nie zabieramy jedzenia, zaopatrujemy się na miejscu. 

  Logistycznie i organizacyjnie:

  Podróż zaczyna się i kończy w Warszawie. Lecimy do Hawany, cena biletu wraz z rowerem! Bilety lotnicze kupujecie samodzielnie. Co do zapakowania roweru, istnieje pomoc w tej kwestii w naszym zaprzyjaźnionym sklepie rowerowym, wraz ze szkoleniem składania roweru (opcja dla chętnych).Więcej informacji, wskazówek oraz sposobu pakowania roweru przekażemy później.

  Cena zawiera:

  • Zakup biletów dla uczestników i rezerwację rowerów na trasie Warszawa > Hawana
  • Przygotowanie uczestniczek do wyprawy w zakresie niezbędnego spakowania roweru oraz ekwipunku. Pełne wsparcie (również logistyczne)
  • Kartę turysty (wiza)
  • Opracowanie trasy, przewodnictwo oraz wsparcie podczas podróży przez prowadzącą Ilonę
  • 12-14 noclegów ze śniadaniami w casa particular (domy kubańczyków)
  • Wycieczkę do Trynidadu starymi autami z noclegiem oraz śniadaniem
  • Transport powrotny z rowerami na trasie Cienfuegos > Hawana
  • Dodatkowy bagaż na namioty w obie strony
  • Wyposażenie biwakowe (namioty Fiord Nansen)
  • Grill na dwóch plażach
  • 5 litrów rumu + dodatki
  • Napiwki dla miejscowych

   

  Cena nie zawiera:

  • Opłaty na bilety lotnicze
  • Pozostałego wyżywienia


  Ciekawe artykuły

  Pokaż wszystkie

  Kuba na rowerze! | TYLKO DLA KOBIET to wspaniała wyprawa rowerowa, która urzeka pięknymi widokami, urozmaiconymi trasami oraz wyjątkowymi ludźmi poznanymi na trasie. Wycieczki Egzotyka pozwalają na odkrywanie nowych destynacji w takich krajach jak: AMERYKA, które dostarczają wyjątkowych wrażeń krajobrazowych i kulturowych. Wyjazd rowerowy realizowany jest w zakwaterowaniu Namioty, wyżywieniu szczegóły w warunkach oraz transporcie samolot. Organizatorem wyjazdu jest rowerowe biuro podróży Superfemka gwarantujące niezapomniane wakacje rowerowe, które na długie lata zapadną w pamięci. Zapraszamy do skorzystania z unikalnej oferty!