0

Moje oferty

  Loara - zamki

  • typ: Rekreacja
  • kraj: Francja
  • trudność: Łatwa
  • zakwaterowanie: Pensjonaty / Hotele
  • wyżywienie własne
  • transport: autokar / bus

  Cena:
  2 390 PLN

  Ostatnie wolne miejsca !!!

  Masz pytania odnośnie wyjazdu? Podaj numer telefonu, skontaktujemy się z Tobą:

  Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Wiktor Nowak FLY ACTIVE, ul.Kantorowicka 42, 31-763 Kraków NIP 678-308-10-28, w celach związanych z realizacją procesu wstępnego zgłoszenia na określoną imprezę turystyczną. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą procesów zgłoszeniowych w ramach serwisu jako administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu zakończenia procesów zgłoszeniowych oraz weryfikacyjnych.

  szczegóły wyprawy

  • Zapisz ofertę

  Zamki nad Loarą

  • Trasy rowerowe poprowadzone wzdłuż Loary
  • Tours – przepiękna starówka oraz okazałą gotycką katedra św. Gatiena (Cathédrale Saint-Gatien) z imponującymi XIII-wiecznymi witrażami
  • Zamek w Chambord – największy spośród zamków nad Loarą, jedno z najbardziej imponujących dzieł renesansu
  • Zamek w Blois – to średniowieczna budowla, usytuowana na wysokiej skarpie w samym sercu miasta
  • Zamek Chenonceau – nazywany „Zamkiem Dam” otoczony imponującym ogrodem
  • Jaskinie troglodytów - zespoły pomieszczeń, które zostały wykute w miękkich wapiennych lub piaskowych skałach

  Zapraszamy na spokojną wycieczkę w Dolinie Loary. Przemieszczając się na rowerach, bez większego pośpiechu, będziemy mogli nie tylko podziwiać zabytki architektury, ale przede wszystkim wczuć się w klimat odwiedzanych przez nas miejsc. Poza zwiedzaniem wspaniałych posiadłości będzie też czas na wypicie kawy w sennym miasteczku, degustację win lokalnej apelacji z pobliskiego chateau czy wspólnego grilla.

  Ogrody Francji

  Tak Francuzi nazywają region Doliny Loary. Obfituje on nie tylko w perełki architektoniczne, ale także w przepiękne ogrody w stylu barokowym, które umilały czas właścicielom zamków. W trakcie przejazdów pomiędzy zamkami można zachwycić się różnorodnością krajobrazu. Poza meandrującymi rzekami i wspomnianymi ogrodami, będziemy mijać lasy, grzęzawiska, sielankowe wiejskie pejzaże, a nawet jaskinie troglodytów.

  Zamki nad Loarą

  W dolinie Loary wpisanej na listę UNESCO znajduje się ponad 300 twierdz, zamków i pałaców wybudowanych w stylach gotyckim i renesansowym, z których w trakcie wyjazdu zobaczymy około 20. Będzie również czasu, by te najpiękniejsze zamki takie jak Chenonceau, Chambord czy Villandry, móc zwiedzić od środka.

  Dzień 1. Wyjazd do Francji

  Wyjazd z Warszawy o godzinie 12:00 (parking przed Kinoteką obok PKiN). Możliwość dołączenia w Poznaniu (ok. 16:30). Przejazd nocny w kierunku Francji.

  Dzień 2. Przyjazd do Azay-le-Rideau

  W godzinach popołudniowych docieramy do naszej bazy leżącej w miasteczku Azay-le-Rideau. Po zakwaterowaniu krótka wycieczka do centrum, gdzie ujrzymy pierwszy zamek. A zamków podczas tego wyjazdu z pewnością nie zabraknie! Wieczorem możliwość zorganizowania wspólnego grilla na terenie naszego ośrodka.

  Dzień 3. Ścieżką rowerową wzdłuż Loary
  Azay-le-Rideau - Saumur (autobusem) – Château d'Ussé – Azay-le-Rideau = ok. 60 km na rowerze

  Dzisiejszą trasę rozpoczniemy pod budynkami elitarnej szkoły jeździeckiej Cadre Noir. Przejedziemy pod zamek w Saumur, a następnie specjalną ścieżką rowerową biegnącą brzegiem Loary pojedziemy do Usse. Stamtąd na rowerach aż do naszej bazy w Azay-le-Rideau.

  Dzień 4. Renesansowe twierdze i Leonardo da Vinci
  Azay-le-Rideau – Chaumont (autobusem) – Amboise – Tours, powrót busem do Azay-le-Rideau = ok. 48 km na rowerze

  Po zwiedzeniu zamku-twierdzy w Chaumont ruszamy na rowerach do Amboise, gdzie poza renesansowym zamkiem i interesującą starówką zwiedzimy muzeum Leonarda da Vinci. Leonardo spędził w Amboise ostatnie trzy lata swojego życia a dom, w którym mieszkał jest obecnie przekształcony w muzeum poświęcone jego wynalazkom. Po południu przejazd rowerowy do Tours, skąd powrót autokarem do bazy.

  Dzień 5. Średniowieczne donżony i rzeka Indre
  Azay-le-Rideau - Loches (autobusem) - Esvres - Montbazon - Monts, powrót busem do Azay-le-Rideau = ok. 48 km na rowerze

  Ten dzień spędzimy pokonując trasę biegnącą wzdłuż dopływu Loary - rzeki Indre. Po drodze, w Loches i Montbazon, będziemy mogli zobaczyć średniowieczne fortece zwane donżonami. Komu starczy po południu sił, ten będzie mógł przedłużyć trasę o 15 km, by dojechać do naszej bazy na rowerach.

  Dzień 6. Zachodnia część doliny Loary
  Azay-le-Rideau - Chambord (autobusem) - Blois - Fougères-sur-Bièvre - Pontlevoy - Montrichard, powrót busem do Azay-le-Rideau = ok. 58 km na rowerze

  Po śniadaniu przejazd autokarem do największego z zamków Loary - zamku w Chambord. Po zwiedzeniu zamku i zakupieniu tradycyjnego likieru malinowego, produkowanego tu od XVII w., wsiadamy na rowery i jedziemy podziwiać kolejne zamki w Blois, Fougères-sur-Bièvre i Montrichard.

  Dzień 7. W krainie Ryszarda Lwie Serce
  Azay-le-Rideau - Montreuil-Ballay (autobusem) - Fotrevraud - Chinon, powrót busem Azay-le-Rideau = ok. 48 km na rowerze

  Po rozpakowaniu rowerów i krótkiej sesji zdjęciowej przed zameczkiem w Montreuil-Ballay jedziemy do opactwa Fontevraud. Jest to największa budowla klasztorna w całej Francji w podziemiach której spoczywają liczni władcy, m.in. Ryszard Lwie Serce. Po zwiedzaniu pojedziemy do jego zamku w Chinon, gdzie czekać będzie nasz autokar. Dla chętnych możliwość kontynuowania jazdy do Azay-Le-Rideau (+ 22 km).

  Dzień 8. Ogrody Francji
  Azay-le-Rideau - Chenonceau (autobusem) - Vouvray - Tours - Vallères, powrót autobusem do  Azay-le-Rideau = ok. 66 km na rowerze

  Dzisiejszą trasę rozpoczynamy przed zamkiem Chenonceau zwanym "zamkiem na wodzie", skąd wsiadamy na rowery i jedziemy do Vouvray. Tam zatrzymamy się producenta win lokalnej apelacji na degustację win i sera. Następnie udamy się do Tours i dalej do Vallères. Dla chętnych możliwość kontynuowania jazdy rowerem do Azay-le-Rideau (+8 km).

  Dzień 9. Tours i zamek w Villandry
  Azay-le-Rideau - Tours - ok. 35 km na rowerze

  Na zakończenie wycieczki przyjrzymy się jeszcze naszej pięknej okolicy. Będziemy mieli czas, by na dłużej zatrzymać się w Tours - stolicy regionu oraz zwiedzić zamek-perełkę w Villandry z jego przepięknymi ogrodami.

  Dzień 10. Wyjazd z Francji

  Po śniadaniu sprzątanie domków i wykwaterowanie. Następnie ostatnie zakupy i ruszamy autokarem w trasę powrotną do kraju.

  Dzień 11. Powrót do Polski

  Wczesnym popołudniem powrót do Warszawy. Możliwość odłączenia się w Poznaniu.

  Cena obejmuje:

  • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Warszawy), możliwość dołączenia w Poznaniu
  • Transport rowerów na specjalnej przyczepie
  • Zakwaterowanie: 8 noclegów w domkach letniskowych (w każdym domku 3-pokoje 2-osobowe)
  • Opiekę przewodnika
  • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
  • Podatek VAT

  Cena nie obejmuje:

  • Wyżywienia ok. 15-25 EUR/dzień
  • Kosztów uczestnictwa w programie (bilety wstępu, opłaty klimatyczne, zwyczajowe napiwki) - ok. 100 EUR
  • Wypożyczenia roweru: dla chętnych, którzy nie biorą własnego roweru (200 PLN)

  Liczba uczestników: 15 - 30 osób

  Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN  Ciekawe artykuły

  Pokaż wszystkie

  Loara - zamki to wspaniała wyprawa rowerowa, która urzeka pięknymi widokami, urozmaiconymi trasami oraz wyjątkowymi ludźmi poznanymi na trasie. Wycieczki Rekreacja pozwalają na odkrywanie nowych destynacji w takich krajach jak: Francja, które dostarczają wyjątkowych wrażeń krajobrazowych i kulturowych. Wyjazd rowerowy realizowany jest w zakwaterowaniu Pensjonaty / Hotele, wyżywieniu własne oraz transporcie autokar / bus. Organizatorem wyjazdu jest rowerowe biuro podróży Horyzonty gwarantujące niezapomniane wakacje rowerowe, które na długie lata zapadną w pamięci. Zapraszamy do skorzystania z unikalnej oferty!