0

Moje oferty

  Elba

  • typ: Rekreacja
  • kraj: Włochy
  • trudność: Średnia
  • zakwaterowanie: Namioty lub Pensjonaty
  • wyżywienie własne
  • transport: autokar / bus

  Cena:
  2 250 PLN

  Cena promocyjna przy zapisach do 30.04.2019

  Masz pytania odnośnie wyjazdu? Podaj numer telefonu, skontaktujemy się z Tobą:

  Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Wiktor Nowak FLY ACTIVE, ul.Kantorowicka 42, 31-763 Kraków NIP 678-308-10-28, w celach związanych z realizacją procesu wstępnego zgłoszenia na określoną imprezę turystyczną. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą procesów zgłoszeniowych w ramach serwisu jako administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu zakończenia procesów zgłoszeniowych oraz weryfikacyjnych.

  szczegóły wyprawy

  • Zapisz ofertę

  Przylądek Capolivieri | Porto Azzuro | Cavo | Rio Marina | Portoferaio | Marciana Marina | Marina di Campo | Maremma

  Elba jest trzecią co do wielkości wyspą włoską, po Sycylii i Sardynii. Linia brzegowa mierzy 147 km, z czego ponad 17 km przypada na żwirowe i piaszczyste plaże, w większości niewielkie i ukryte w skalistych zatokach. Jest tam wyjątkowo czysta woda, piękne plaże z jasnym piaskiem i bujne lasy, w których niezwykle przyjemnie pojeździć rowerem. Gwarne kurorty nad morzem wypełnia latem wielojęzyczny tłum wczasowiczów, za to ukryte w głębi gór spokojne wioski zdają się niezmiennie trwać w swoim własnym świecie. 

  Nieopisane porosty aloesów, oleandrów, figowców, drzewek eukaliptusowych i innych roślin ciepłolubnych, klimat wilgotny, malownicze miasteczka, wyśmienite wina domowe, błękitne morze i rewelacyjne szlaki rowerowe - to wszystko oferuje wyspa Elba.

  RÓWNOLEGLE PROWADZONA WYCIECZKA MTB - ELBA

  STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B/C 

  To jedna z tych tras gdzie codziennie można wybrać wariant trasy, przygotowaliśmy zarówno bardzo łatwe trasy wzdłuż wybrzeża, z kilkoma niewielkimi podjazdami, jak i bardziej wymagające trasy prowadzące po wzgórzach i górach które dadzą się we znaki nawet najbardziej wytrawnym rowerzystom. Każdy więc znajdzie na tej wycieczce coś dla siebie.

  Dzień 1: 
  Zbiórka w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Busem jedziemy do Włoch. 

  Dzień 2: Przylądek Capolivieri: 30 km 
  Rankiem docieramy do Włoch, gdzie przeprawiamy się na Elbę – wyspę Napoleona. 
  Na początek odwiedzimy przylądek Capolivieri i przepiękne miasteczko o tej samej nazwie z klimatycznymi knajpkami i przepysznymi lodziarniami. Cała trasa prowadzi klifowym wybrzeżem ze wspaniałymi widokami na pobliskie mniejsze wysepki. 

  Dzień 3: Porto Azzuro – Cavo – Rio Marina: 50 km 
  Dziś nieco trudniejszy etap , na początek kilku kilometrowy podjazd do pięknego zabytkowego miasteczka Rio Nell Elba. Trudy wynagrodzą piękne widoki i sympatyczna starówka na której poranna kawa smakuje wyśmienicie. Stąd czeka nas już zjazd do Cavo z piękną plażą i rewelacyjną knajpką z owocami morza. Etap zakończymy w najpiękniejszym chyba miasteczku Elby Porto Azzuro, gdzie cumują jachty najbogatszych Włochów. 

  Dzień 4: Portoferaio – Villa Napoleona: 60 km 
  Dziś nieco odpoczniemy, krótki etap zaprowadzi nas do willi Napoleona gdzie Cesarz został zesłany na kilka po przegranych bitwach. Warunki miał całkiem luksusowe. Odwiedzimy też stolicę wyspy Porteferaio z imponująca twierdzą, oraz odpoczniemy na najpiękniejszej plaży na wyspie. 

  Dzień 5: Marciana Marina – Marina di Campo: 50 km 
  Poranna kawa w Marciana Marina, małym rybackim miasteczku , a następnie trudny podjazd do Marciany. Miłym przerywnikiem podjazdu będzie wizyta w jednej z winiarni gdzie zdegustujemy miejscowe wina. Po takiej przerwie zapewne będzie się lżej podjeżdżać. Dalsza część etapu to już uczta dla oczu , wspaniałe panoramy klifowego wybrzeża i piękne zatoczki z plażami. Na jednej z nich z pewnością zatrzymamy się na dłużej. 

  Dzień 6-8: Maremma 
  Opuszczamy Elbę i na trzy dni udajemy się do położonego na Toskańskim wybrzeżu parku narodowego Maremma. To kraina nadmorskich równin poprzecinanych rzekami, gęstych lasów, pastwisk, zatoczek, lagun, wysp i długich piaszczystych plaż, a wszystko to doprawione śladami wielowiekowej historii. Brzmi nieźle, prawda? Warto odwiedzić ten mało znany rejon Włoch, wielu już się w nim zakochało. 
  Wina z Maremmy sommelierzy zaliczają do najlepszych w całych Włoszech. Dlatego warto wybrać się w podróż jednym z winnych szlaków, czyli strade del vine. 
  Odwiedzimy kilka pięknych toskańskich miasteczek jak Ortobello, pitigliano czy Massa Martinima. Nie trzeba przeciskać się w tłumie zwiedzających – w Maremmie miasteczkami delektujemy się niespiesznie. Orbetello znajduje się na wąskim cyplu pośrodku laguny. Podstawowym zajęciem mieszkańców od zawsze było rybołówstwo. Dlatego w tutejszych restauracjach koniecznie trzeba spróbować m. in. wędzonego węgorza i bottargi, czyli suszonej ikry cefala morskiego. 

  Dzień 9: 
  Czas na powrót do kraju.

  *PROGRAM ORAZ JEGO POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE I KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW.

  Cena zawiera: 

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic 
  • Opłaty promowe na wyspę Elbę 
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW >>Ogólne Warunki Ubezpieczenia<< 

  Cena nie zawiera: 

  • Wyżywienia 

  Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Dopłata do noclegów w domkach kempingowych +400 zł. UWAGA! Zapisy przyjmujemy najpóźniej na miesiąc przed wyjazdem (dotyczy terminu weekendu majowego)
  • Dojazd z/do Warszawy +150 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

  Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 500 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.  Ciekawe artykuły

  Pokaż wszystkie

  Elba to wspaniała wyprawa rowerowa, która urzeka pięknymi widokami, urozmaiconymi trasami oraz wyjątkowymi ludźmi poznanymi na trasie. Wycieczki Rekreacja pozwalają na odkrywanie nowych destynacji w takich krajach jak: Włochy, które dostarczają wyjątkowych wrażeń krajobrazowych i kulturowych. Wyjazd rowerowy realizowany jest w zakwaterowaniu Namioty lub Pensjonaty, wyżywieniu własne oraz transporcie autokar / bus. Organizatorem wyjazdu jest rowerowe biuro podróży Cyklotramp gwarantujące niezapomniane wakacje rowerowe, które na długie lata zapadną w pamięci. Zapraszamy do skorzystania z unikalnej oferty!