0

Moje oferty

  Sardynia Zachodnia

  • typ: Rekreacja
  • kraj: Włochy
  • trudność: Średnia
  • zakwaterowanie: Namioty
  • wyżywienie własne
  • transport: autokar / bus

  Cena:
  2 900 PLN

  Cena promocyjna przy zapisach do 31.05.2019

  Masz pytania odnośnie wyjazdu? Podaj numer telefonu, skontaktujemy się z Tobą:

  Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Wiktor Nowak FLY ACTIVE, ul.Kantorowicka 42, 31-763 Kraków NIP 678-308-10-28, w celach związanych z realizacją procesu wstępnego zgłoszenia na określoną imprezę turystyczną. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą procesów zgłoszeniowych w ramach serwisu jako administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu zakończenia procesów zgłoszeniowych oraz weryfikacyjnych.

  szczegóły wyprawy

  • Zapisz ofertę

  Alghero | Grota Neptuna | Plaża Pelosa | Wyspa Asinara | Sassari | Castelsardo | Bossa | S. Antonico | Capo Teulada | Caliagri

  Sardynia - druga co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym – leży dokładnie w połowie drogi między wybrzeżem Włoch a plażami Tunezji. 
  Izolacja Sardynii działa na jej korzyść, stwarzając warunki, w których wykształcił się naród o specyficznym charakterze, jak również rozwinęły się niespotykane nigdzie indziej gatunki zwierząt i roślin. 

  Tym razem zapraszamy w zachodnią część wyspy, Specjalnie ułożona trasa pozwala nie tylko cieszyć się z wspaniałych plaż i niezwykłych widoków, ale także pozawala na poznanie kulturowych walorów Sardynii, zwiedzenie najpiękniejszych jej miast takich jak Caliagri, Sassari, Aleghro i Bossa. Idealna trasa na wczesną jesień lub późną wiosnę gdy nie ma już upałów a pogoda pozwala na oddalenie się od plaż.

  STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B/C 

  Dość łatwa trasa, głównie drogi asfaltowe, dwa trudniejsze etapy na których nie brakować będzie kilku pagórkowatych odcinków. Pozostałe dni raczej płaskie.

  Dzień 1: 
  Zbiórka w godzinach wieczornych w Warszawie, Krakowie i Katowicach. 
  Busem kierujemy się na południe w stronę Włoch. 

  Dzień 2: 
  W godzinach popołudniowych docieramy do włoskiego portu Civatevechia, skąd promem przeprawimy się na Sardynię. Nocny rejs będzie okazją do imprezy integracyjnej. 

  Dzień 3: Alghero – Grota Neptuna 
  Rankiem dopływamy w końcu na Sardynię , kwaterujemy się w okolicy Allghero, które będzie naszą bazą wypadową na najbliższe 3 dni. To malownicze miasteczko położone nad brzegiem Morza Śródziemnego robi niesamowite wrażenie, architektura starych średniowiecznych uliczek i piękne nadbrzeże zachęca do wieczornych spacerów, a w miejscowych restauracjach królują owoce morza. 
  Już pierwszego dnia wybierzemy się do pobliskiego parku narodowego Porto Conte do którego prowadzi piękna widokowa ścieżka rowerowa. Po drodze odwiedzimy ruiny twierdzy Palmavera a celem wycieczki będzie słynna Grota Neptuna, która zachwycając swym złotym odcieniem jest jedną z najpiękniejszych jaskiń Europy. Po drodze oczywiście nie zabraknie plażowania. 

  Dzień 4: Plaża Pelosa – Wyspa Asinara 
  Dzisiejsza wycieczka zaprowadzi nas ku jednej z najpiękniejszych plaż Sardynii Plaży Asinara. Etap zupełnie płaski więc czasu na plażowanie będzie sporo. A plaża jest bajeczna. Biały piasek, turkusowy kolor morza, przezroczysta woda , wszystko to wygląda jak przerobione photoshopem Karaiby. To jednak nie jedyna dzisiejsza atrakcja, krótki rejs promem i dotrzemy na położoną w sąsiedztwie wysepkę Asinara, niezwykłe miejsce w którym można podziwiać zupełnie nieskażoną przyrodę. 
  Nieczęsto można spotkać piękne i dzikie zwierzęta takie jak konie czy kozice na wolności, jednak nie one są głównym obiektem zainteresowania na wyspie. Są nim zwierzęta, od których pochodzi nazwa wyspy, czyli osły („asino”, z wł. „osioł”). Symbolem Asinary są białe osły albinosy, które są dość rzadkie, a pochodzą najprawdopodobniej z Egiptu, jednak nie ma co do tego stuprocentowej pewności. Mieszkają tu także czarne, brązowe, czy szare osobniki. Zwierzęta te są oswojone, niepłochliwe i można sobie zrobić z nimi zdjęcie lub je pogłaskać. 

  Dzień 5: Sassari – Castelsardo 
  Dziś odwiedzimy dwa niezywkłe ciekawe miasta. 
  Castelsardo, jedno z najpiękniejszych sardyńskich miasteczek, z zamkiem Castello del Doria, z którego rozpościera się panorama miasteczka i morza. Senna atmosfera i strome uliczki przypominają nieco toskańskie miasteczka, jednak szum morza i latające wkoło mewy sprawiają iż jest tu jeszcze bardziej klimatycznie. 
  Sassari to z kolei drugie co do wielkości miasto Sardynii, bardzo żywe, stolica kulturalna wyspy, z wieloma placami otoczonymi niezliczoną ilością knajpek. Tu najlepiej poobserwować życie codzienne mieszkańców Sardynii. 

  Dzień 6: Bossa 
  Dziś udamy się do kolejnego pięknego miasteczka, kolejnego które przez wielu uznawane jest za najpiękniejsze na Sardynii. Ale tych „najpiękniejszych” jest tu wiele. Kilkadziesiąt kilometrów wspaniałą trasą wzdłuż linii brzegowej, pośród skał i urwisk przeniesie nas w miejsce gdzie czas całkowicie się zatrzymał. Bosa to najbardziej kolorowe miasteczko na Sardynii. Wąskie, pachnące dawnymi czasami uliczki Bosy oplatają wzgórze, na którym stoi zamek Castello del Malaspina i są pełne małych domów i kamieniczek w pastelowych kolorach. Wspinając się nimi na zamkowe wzgórze, ma się nieodparte wrażenie, że w Bosa trwa niekończący się konkurs na najbardziej kolorową uliczkę w mieście. Po jego zwiedzeniu i przerwie na obiad ruszymy z powrotem tym razem drogą wewnątrz Sardynii. 
  Uciekniemy ku prawdziwej, pięknej Sardynii, dotrzemy do krainy łagodnych wzgórz porośniętych gajami oliwnymi i pomarańczowymi, pomiędzy którymi pasą się kozy, a miasteczka są senne i bardzo spokojne. 

  Dzień 7: S. Antonico: 30 km 
  Tego dnia odwiedzimy wulkaniczną wyspę Saint Antonico. Jest ona największą wyspą u wybrzeży Sardynii i czwartą co do wielkości we Włoszech. Połączona z Sardynią groblą stwarza dogodne warunki dla rowerowych wycieczek. Znaleźć tu można wszystko co najpiękniejsze na Sardynii – plaże, małe wioski rybackie, ciekawe zabytki i nieskażoną przyrodę. 

  Dzień 8: Capo Teulada 
  Kolejny etap wycieczki zaprowadzi nas na południowe wybrzeże Sardynii. Wspaniałe plaże są wszędzie na tym wybrzeżu. Nadmorska droga oferuje niesamowite widoki na opuszczony, pełen klifów brzeg, skrywający kilka małych piaszczystych plaż. Na skalistych cyplach wznoszą się majestatyczne XVII-wieczne wieże strażnicze. Wycieczkę zakończymy na najdalej wysuniętym na południe przylądku Sardynii – Capo Teulada. 

  Dzień 9: Caliagri 
  Ostatni dzień pobytu na Sardynii przeznaczymy na zwiedzenie Caliagri, stolicy wyspy. A jest tu co zwiedzać, wspaniała starówka, rzymski amfiteatr i wiele cennych średniowiecznych kościołów, piękna marina i miejskie bulwary. Aż żal będzie opuszczać Sardynię , ale w końcu przyjedzie pora na wieczorne zaokrętowanie na prom i rejs powrotny do Włoch. 

  Dzień 10: 
  Rankiem docieramy do wybrzeża Włoch i późnym wieczorem jesteśmy w Katowicach i Krakowie.

  *PROGRAM ORAZ JEGO POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE I KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW.

  Cena zawiera: 

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Transport bagaży na trasie 
  • Opłaty promowe 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW >>Ogólne Warunki Ubezpieczenia<< 

  Cena nie zawiera: 

  • Wyżywienia 

  Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Przelot samolotem +ok. 350 zł
  • Dojazd z/do Warszawy +150 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

   

  Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.  Ciekawe artykuły

  Pokaż wszystkie

  Sardynia Zachodnia to wspaniała wyprawa rowerowa, która urzeka pięknymi widokami, urozmaiconymi trasami oraz wyjątkowymi ludźmi poznanymi na trasie. Wycieczki Rekreacja pozwalają na odkrywanie nowych destynacji w takich krajach jak: Włochy, które dostarczają wyjątkowych wrażeń krajobrazowych i kulturowych. Wyjazd rowerowy realizowany jest w zakwaterowaniu Namioty, wyżywieniu własne oraz transporcie autokar / bus. Organizatorem wyjazdu jest rowerowe biuro podróży Cyklotramp gwarantujące niezapomniane wakacje rowerowe, które na długie lata zapadną w pamięci. Zapraszamy do skorzystania z unikalnej oferty!