0

Moje oferty

  Elba MTB

  • typ: Góry MTB
  • kraj: Włochy
  • trudność: Trudna
  • zakwaterowanie: Namioty lub Pensjonaty
  • wyżywienie własne
  • transport: autokar / bus

  Cena:
  2 250 PLN

  Cena promocyjna przy zapisach do 30.04.2019

  Masz pytania odnośnie wyjazdu? Podaj numer telefonu, skontaktujemy się z Tobą:

  Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Wiktor Nowak FLY ACTIVE, ul.Kantorowicka 42, 31-763 Kraków NIP 678-308-10-28, w celach związanych z realizacją procesu wstępnego zgłoszenia na określoną imprezę turystyczną. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą procesów zgłoszeniowych w ramach serwisu jako administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu zakończenia procesów zgłoszeniowych oraz weryfikacyjnych.

  szczegóły wyprawy

  • Zapisz ofertę

  Przylądek Capolivieri | Monte Campanello | Monte Orello | Monte Capanne | Maremma

  To jedna z naszych ulubionych miejscówek MTB. Niewielka górzysta wyspa, której najwyższy szczyt wznosi się na 900 m n.p.m. ma wspaniałą sieć szlaków idealnych na rowerowe szaleństwa, świetne szutrówki, jeszcze lepsze single, niesamowite widoki , piękne plaże , i zabytkowe miasteczka. Można tu się wyszaleć. 

  Elba jest trzecią co do wielkości wyspą włoską, po Sycylii i Sardynii. Linia brzegowa mierzy 147 km, z czego ponad 17 km przypada na żwirowe i piaszczyste plaże, w większości niewielkie i ukryte w skalistych zatokach. Jest tam wyjątkowo czysta woda, piękne plaże z jasnym piaskiem i bujne lasy, w których niezwykle przyjemnie pojeździć rowerem. Gwarne kurorty nad morzem wypełnia latem wielojęzyczny tłum wczasowiczów, za to ukryte w głębi gór spokojne wioski zdają się niezmiennie trwać w swoim własnym świecie. 

  Nieopisane porosty aloesów, oleandrów, figowców, drzewek eukaliptusowych i innych roślin ciepłolubnych, klimat wilgotny, malownicze miasteczka, wyśmienite wina domowe, błękitne morze i rewelacyjne szlaki rowerowe - to wszystko oferuje wyspa Elba.

  RÓWNOLEGLE PROWADZONA WYCIECZKA ROWEROWA - ELBA

  STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C 

  Trasa dość łatwa kondycyjnie, etapy nie przekraczają 1000 m przewyższeń, jednak sporo odcinków technicznych może nieco podwyższyć stopień trudności.

  Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz dobrą sprawność fizyczną.

  Dzień 1: 
  Zbiórka w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Busem jedziemy do Włoch. 

  Dzień 2: Przylądek Capolivieri 
  Na początek pętla wokół Przylądka Capolivieri, głównie szutrowa, choć kilka technicznych odcinków przysporzy nam nieco trudności. Widoki oszałamiające, zaliczymy m.in. trasę Pucharu Świata MTB, oraz częściowo trasę maratonu MTB – Legend Cup jednego z najlepszych wyścigów we włoszech. Zajrzymy też do zabytkowych miasteczek Capolivieri i Porto Azzuro, a wieczorem impreza integracyjna na plaży. 

  Dzień 3: Monte Campanello 
  Dziś poznawać będziemy szlaki Północno-wschodniej części wyspy. Na początek czeka nas trudne podejście na Monte Capanello (402 m npm.), skąd prowadzi najlepsza trasa zjazdowa na wyspie, kilkanaście kilometrów głównie singlem do miasteczka Cavo z piękną plażą i wyśmienitą restauracją z owocami morza. Po południu jeszcze raz zdobędziemy Monte Caponello tym razem asfaltowym podjazdem i zjazdem szybkimi szutrami z powrotem do naszej bazy. 

  Dzień 4: Monte Orello 
  Dziś odwiedzimy centralną część wyspy, tu odkryjemy przed wami najlepsze single wyspy, szybkie wijące się pomiędzy drzewami w pięknych sosnowych lasach. Zajrzymy też na przylądek Capo Stella z pięknymi ścieżkami prowadzącymi po wysokich klifach z rewelacyjnymi widokami . Dziś raczej interwałowa trasa z krótkimi podjazdami i zjazdami, najwyższy punkt to zaledwie 340 m npm. Z atrakcji pozarowerowych m.in. Willa Napoleona i najpiękniejsza plaża wyspy i piękna starówka w stolicy Elby - Portofferaio. 

  Dzień 5: Monte Capanne 
  Najtrudniejszy etap zarówno pod względem technicznym jak i kondycyjnym. Poznamy dziś szlaki w rejonie najwyższego szczytu wyspy Monte Capanne. 

  Dzień 6-8: Maremma 
  Opuszczamy Elbę i na trzy dni udajemy się do położonego na Toskańskim wybrzeżu parku narodowego Maremma. Co roku te niwysokie wzgórza przyciągają już w kwietniu czołówkę zawodników MTB na pierwsze zawody Pucharu Świata. Wspaniała sieć wymagających szlaków rowerowych , i piękne scenerie lasów piniowych i gajów oliwnych oraz bliskośc pięknych plaż. To będą na pewno trzy niezwykle ciekawe dni. 

  Dzień 9: 
  Czas na powrót do kraju.

  *PROGRAM ORAZ JEGO POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE I KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW.

  Cena zawiera: 

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic 
  • Opłaty promowe na wyspę Elbę 
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW >>Ogólne Warunki Ubezpieczenia<< 

  Cena nie zawiera: 

  • Wyżywienia 

  Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Dopłata do noclegów w domkach kempingowych +400 zł. UWAGA! Zapisy przyjmujemy najpóźniej na miesiąc przed wyjazdem. Dotyczy terminu weekendu majowego.
  • Dojazd z/do Warszawy +150 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

  Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 500 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.  Ciekawe artykuły

  Pokaż wszystkie

  Elba MTB to wspaniała wyprawa rowerowa, która urzeka pięknymi widokami, urozmaiconymi trasami oraz wyjątkowymi ludźmi poznanymi na trasie. Wycieczki Góry MTB pozwalają na odkrywanie nowych destynacji w takich krajach jak: Włochy, które dostarczają wyjątkowych wrażeń krajobrazowych i kulturowych. Wyjazd rowerowy realizowany jest w zakwaterowaniu Namioty lub Pensjonaty, wyżywieniu własne oraz transporcie autokar / bus. Organizatorem wyjazdu jest rowerowe biuro podróży Cyklotramp gwarantujące niezapomniane wakacje rowerowe, które na długie lata zapadną w pamięci. Zapraszamy do skorzystania z unikalnej oferty!