0

Moje oferty

  Holandia - w krainie tulipanów

  • typ: Rekreacja
  • kraj: Wyszukiwarka, Holandia
  • trudność: Łatwa
  • zakwaterowanie: Pensjonaty / Hotele
  • wyżywienie szczegóły w warunkach
  • transport: samolot

  Cena:
  2 790 PLN

  Ostatnie wolne miejsca !!!

  Masz pytania odnośnie wyjazdu? Podaj numer telefonu, skontaktujemy się z Tobą:

  Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Wiktor Nowak FLY ACTIVE, ul.Kantorowicka 42, 31-763 Kraków NIP 678-308-10-28, w celach związanych z realizacją procesu wstępnego zgłoszenia na określoną imprezę turystyczną. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą procesów zgłoszeniowych w ramach serwisu jako administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu zakończenia procesów zgłoszeniowych oraz weryfikacyjnych.

  szczegóły wyprawy

  • Zapisz ofertę

  Wymarzone miejsce na wyprawę rowerową - setki kilometrów świetnie utrzymanych ścieżek rowerowych, płaski teren, piękne krajobrazy. Czego więcej trzeba, aby rowerowa wycieczka w długi majowy weekend była kolejną udaną przygodą? Jeszcze tylko kwitnących tulipanów.

  Zwiedzimy Holandię północną – tę najbardziej charakterystyczną krainę wiatraków, polderów i pysznego sera z uroczymi miasteczkami i wioskami, klimatyczne miasta środkowej Holandii z ich bogatą historią. Odwiedzimy ogrody Keukenhof, gdzie będziemy podziwiać miliony kwitnących właśnie kwiatów cebulowych, no i oczywiście Amsterdam - miasto wyjątkowo barwne, znane z tolerancji jak również licznych światowej klasy muzeów. 

  Aktrakcje:

  • Miasteczko Gouda
  • Miasteczko Delft 
  • Madurodam – park miniatur
  • Scheveningen – najbardziej znany holenderski kurort
  • Keukenhof – bajeczne ogrody
  • Park Narodowy Kennemerland
  • Muzeum Zuiderzee

  Dystans na rowerze: ok. 320 km

  Samolot:

  Warszawa Okęcie –> Amsterdam LOT 7.20 -> 9.35
  Amsterdam –> Warszawa Okęcie LOT 10.25 -> 12.20

  Sobota: Utrecht – Gouda ok. 45km hm

  Przylot w godzinach porannych do Amsterdamu. Przejazd busem/pociągiem do Utrechtu. Zwiedzanie tego miasta, następnie stosunkowo krótki etap do Goudy. Wieczorny spacer po Goudzie.

  Niedziela: Gouda – Poeldwijk ok. 55km hm

  Dzień rozpoczniemy od zwiedzania miasteczka Gouda słynącego z sera o tej samej nazwie. Zobaczymy tu zabytkowy rynek z imponującym ratuszem, budynek wagi miejskiej (muzeum sera), kościół św. Jana ze słynnymi witrażami. Następnie ruszymy w drogę dalej wzdłuż zielonych pól i pastwisk, mijając po drodze wsie i miasteczka, pojedziemy wzdłuż jeziora Rootte, nad którym obejrzymy zabytkowe wiatraki. Odwiedzimy również najniżej położony (prawie 7 m poniżej poziomu morza) obszar Holandii. Potem skierujemy się do Delft, jednego z najpiękniejszych miast Holandii, słynnego z wyrobu porcelany. To również rodzinne miasto słynnego holenderskiego malarza Jana Vermeera. Na nocleg udamy się do niewielkiego miasteczka Poeldijk, leżącego nieopodal wybrzeża.

  Poniedziałek: Poeldijk – Noordijk ok. 60 km

  Po kilku kilometrach dotrzemy do wybrzeża i wzdłuż niego będziemy podążać na północ. Po drodze wstąpimy do Madurodam – parku miniatur, gdzie zobaczymy całą Holandię w zmniejszonej wersji. Następnie odwiedzimy Scheveningen, najbardziej znany holenderski kurort. Naszą podróż będziemy kontynuować malowniczą ścieżką rowerową poprowadzoną wśród rozległych wydm i przymorskich jezior. Będziemy cieszyć się niczym nie zmąconą przestrzenią i pięknymi widokami. Po drodze kilka nadmorskich miasteczek. Odbijemy od wybrzeża, aby udać się do Keukenhof – bajecznych ogrodów, z milionami kwitnących właśnie kwiatów – największej atrakcji dzisiejszego dnia. Kończymy etap w Noordijk, nadmorskim kurorcie.

  Wtorek: Noordijk – Amsterdam ok. 45 km

  Kontynuujemy wycieczkę nadmorską ścieżką do miejscowości Zandwoort a następnie do Parku Narodowego Kennemerland– obejmującego rozległy obszar wydmowy z urokliwymi jeziorkami i plażami. Wśród licznych zamieszkujących tu zwierząt możemy spotkać Koniki Polskie oraz żubry sprowadzone z Polski. Następnie udamy się do Harlemu – niegdyś najważniejszego miasta w Holandii, dzisiaj kameralnego miejsca z licznymi zabytkami i niepowtarzalną atmosferą. Na koniec dnia dotrzemy do Amsterdamu, którego zwiedzanie rozpoczniemy od wieczornych atrakcji.

  Środa: Amsterdam

  Europejska stolica tolerancji – miasto o niepowtarzalnej atmosferze, powstałe na terenach, które wcześniej pokrywała woda. Wyjątkowo przyjazne dla turystów, zwłaszcza tych na dwóch kółkach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – niezliczone muzea i zabytki nie pozwolą się nudzić najbardziej ambitnym, a inne osobliwości tego miasta, np. dzielnica czerwonych latarni oraz coffeshopy, urozmaicą wrażenia.

  Czwartek: Amsterdam – Edam ok. 60 km

  Po wielkomiejskich atrakcjach czas na wyciszenie na łonie natury w najbardziej „holenderskich” klimatach północnej Holandii. Z Amsterdamu pojedziemy na północ wzdłuż jeziora Markeemer, które jeszcze niedawno było częścią Morza Północnego, a stało się akwenem słodkowodnym na skutek budowy tamy w Afsluitdijk, dzięki której udało się osuszyć i zagospodarować północne tereny. Idylliczne krajobrazy, urokliwe miasteczka, m.in. Marken – dawna wioska rybacka, leżąca na wyspie dziś połączona groblą ze stałym lądem. Gościnni mieszkańcy kultywujący dawne tradycje i noszący ludowe stroje dostarczą nam wielu niezapomnianych wrażeń. Zanocujemy w nieco uśpionym, klimatycznym miasteczku Edam.

  Piątek: Edam – Onderdijk ok. 65 km

  Ciąg dalszy relaksu wśród sielskich krajobrazów. Po drodze niewielkie miasto portowe Hoorn, z bogatą historią i jedną z najdłuższych w Holandii ulic handlowych. Naszym kolejnym celem będzie Enkhuizen, znane z wyjątkowego muzeum Zuiderzee, poświęconego historii regionu. Etap zakończymy w najdalej wysuniętym na północ zakątku naszej wyprawy rowerowej – miasteczku Onderdijk

  Sobota: Przejazd busem/pociągiem na lotnisko.

  Powrót.

  Cena wycieczki obejmuje:

  • noclegi w pensjonatach B&B, hotelach klasy turystycznej lub hostelach w pokojach 2-4-osobowych.
  • śniadania
  • opiekę przewodnika
  • asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
  • przewóz bagaży na trasie
  • przewóz rowerów z Polski
  • ubezpieczenie KL i NNW

  Cena wycieczki NIE obejmuje:

  • kosztów biletów lotniczych
  • posiłków w trakcie dnia i wieczorem (min. 30 EURO dziennie)
  • biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji (Madurodam – park miniatur – EURO 16,50; Kuekenhof – ogród tulipanów – EURO 19)
  • ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 200 zł

  Koncepcja naszego wyjazdu:

  Zakłada codzienne przemieszczanie się na rowerach na odcinkach rzędu 50 – 60 km w asyście busa technicznego, który w razie awarii, przemęczenia etc. służy pomocą. Samochód techniczny wiezie również nasze bagaże – podróżujemy na rowerach wyłącznie z podręcznym bagażem dziennym umieszczonym w zależności od preferencji: w sakwie, torebce lub koszyku na kierownicy, małym plecaku itp.

  Czas dziennej wycieczki to zazwyczaj od 9.00 do 18.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 50% z tych 9 godzin. Pozostałe to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w jeziorze/morzu, posiłki.

  Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące.

  Dla kilku osób istnieje możliwość dojazdu busem z Polski do Holandii i z powrotem.  Ciekawe artykuły

  Pokaż wszystkie

  Holandia - w krainie tulipanów to wspaniała wyprawa rowerowa, która urzeka pięknymi widokami, urozmaiconymi trasami oraz wyjątkowymi ludźmi poznanymi na trasie. Wycieczki Rekreacja pozwalają na odkrywanie nowych destynacji w takich krajach jak: Wyszukiwarka, Holandia, które dostarczają wyjątkowych wrażeń krajobrazowych i kulturowych. Wyjazd rowerowy realizowany jest w zakwaterowaniu Pensjonaty / Hotele, wyżywieniu szczegóły w warunkach oraz transporcie samolot. Organizatorem wyjazdu jest rowerowe biuro podróży Via Verde gwarantujące niezapomniane wakacje rowerowe, które na długie lata zapadną w pamięci. Zapraszamy do skorzystania z unikalnej oferty!