0

Moje oferty

  Transylwania

  • typ: Rekreacja
  • kraj: Rumunia
  • trudność: Łatwa
  • zakwaterowanie: Pensjonaty / Hotele
  • wyżywienie opcja za dopłatą
  • transport: autokar / bus

  Cena:
  2 300 PLN

  Cena promocyjna przy zapisach do 31.05.2019

  Masz pytania odnośnie wyjazdu? Podaj numer telefonu, skontaktujemy się z Tobą:

  Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Wiktor Nowak FLY ACTIVE, ul.Kantorowicka 42, 31-763 Kraków NIP 678-308-10-28, w celach związanych z realizacją procesu wstępnego zgłoszenia na określoną imprezę turystyczną. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą procesów zgłoszeniowych w ramach serwisu jako administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu zakończenia procesów zgłoszeniowych oraz weryfikacyjnych.

  szczegóły wyprawy

  • Zapisz ofertę

  Rimetea | Alba Iulia | Sibiel | Talmacel | Sighisoara | Viscri | Braszów | Bran

  Siedmiogród, znany bardziej jako Transylwania jest geograficznym i kulturowym centrum Rumunii. Kojarzy nam się głównie z legendarną postacią krwiożerczego Draculi. Ale nie tylko miejsca mniej lub bardziej związane z Draculą sprawiają, że Transylwania cieszy się tak wielką popularnością wśród przyjezdnych. Region słynnie ze wspaniałych średniowiecznych miast, pomiędzy którymi rozsiane są warowne kościoły i chłopskie zamki wprawiające w zachwyt niezwykłą architekturą. 

  Powracamy do starej nieco dłuższej wersji wycieczki przedłużonej o Braszów i Bran.

  STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B/C

  Trasa płaska, głównie drogami asfaltowymi, sporadyczne krótkie podjazdy, etapy ok. 50-60 km długości.

  Dzień 1: 
  Zbiórka w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Przejazd przez Słowację i Węgry. 

  Dzień 2: 
  Rankiem docieramy do Rumunii. Na pierwszy nocleg zatrzymamy się w wiosce Rimetea. Jest tu wszystko czego można zapragnąć: wspaniała przyroda ze skałami i gęstym lasem, piękna architektura z pieczołowicie odrestaurowanym, oryginalnym układem zabudowy wsi oraz bogata tradycja. Na dodatek okolica słynnie z produkcji wspaniałych win. 

  Dzień 3: Rimetea – Alba Iulia 
  Rozpoczynamy rowerową wędrówkę. Na początek przejazd przepięknym wąwozem do miasteczka Aiud, gdzie odwiedzimy pierwszy z warownych kościołów na naszej trasie, które są nieodłącznym pejzażem architektonicznym Siedmiogrodu. Następnie wzdłuż malowniczej doliny rzeki Geoagiu, mijając wioski, w których czas jakby dawno się zatrzymał, dotrzemy do Avrigu, sennej, prowincjonalnej miejscowości. Etap zakończymy w dawnej stolicy Siedmiogrodu, Alba Iulii. 

  Dzień 4: Alba Iulia - Sibiel 
  Rankiem udamy się na zwiedzanie Alba Iulji. Znajduje się tutaj najlepiej w Europie zachowana twierdza z pięknymi reprezentacyjnymi bramami, katedrą rzymsko-katolicką, Soborem Koronacyjnym i wieloma innymi cennymi zabudowaniami. Odwiedzimy też miejscowe targowisko, na którym dobrze można zapoznać się z rumuńskim folklorem. 
  Dzisiejszy etap rowerowy charakteryzuje się pięknymi widokami i jeszcze piękniejszymi wioskami. Zajrzymy m.in. do Clanic. Tutejsza twierdza, która jest niepowtarzalną kombinacją feudalnej siedziby i zamku chłopskiego z XIII wieku, jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Garbowej znajduje się kolejny na naszej trasie wspaniały warowny kościół, a okolice Sibiela to już typowo pasterskie regiony z nieodłącznym widokiem owiec i ich pasterzy. 

  Dzień 5: Sibiel 
  Na dwa noclegi zatrzymamy się w Sibiel – wiosce, która w komunistycznych czasach pełniła rolę oficjalnej „cepeliady”. Odwiedzali ją ważni goście aby zakosztować rumuńskiej swojskości i gościnności. Znajduje się tu ciekawe muzeum ikon malowanych na szkle. Dzisiejszy dzień przeznaczymy na wycieczkę do Sybina, chlubiącego się wspaniałą historią i zabytkami, do którego większość turystów przybywa ze względu na niepowtarzalny klimat świetnie zachowanej starówki. Podjedziemy do jednego z najpiękniejszych skansenów budownictwa ludowego w Europie. 

  Dzień 6: Sibiel - Talmacel 
  Dziś odwiedzimy perłę Transylwanii, romański kościółek w Cisnadioara. Zajrzymy też na targ owocowy w Cisandie, gdzie zakupić można wspaniałe arbuzy, melony i winogrona. Na nocleg zatrzymamy się w pięknie położonej u stóp gór Fagarskich wiosce Talmacel. 

  Dzień 7: Talmacel – Sighisoara 
  Wyruszamy na Siedmiogrodzki Szlak Kościołów Warownych. Niemalże w każdej mijanej wiosce spotykać będziemy otoczone murami obronnymi kościoły, a kilka z nich zalicza się do siedmiogrodzkich perełek zarówno ze względu na wiek jak i architekturę. Nie bez powodu wpisano je na listę UNESCO. Zajrzymy m.in. do Biertanu, gdzie zwiedzimy najbardziej okazały z kościołów warownych, który już bardziej przypomina zamek niż kościół. Etap zakończymy w Sighisoarze. To niezwykłe miasto stanowi największą na świecie zamieszkałą cytadelę. Otoczona murami i zdominowana przez charakterystyczną wieżę zegarową starówka bywa nazywana rumuńskim Carcassonne ale częściej po prostu Perłą Transylwanii. W jednej z tutejszych kamienic urodził się tytułowy bohater naszej wycieczki - Dracula. 

  Dzień 8: Sighisoara - Viscri 
  Cały dzisiejszy etap prowadzić będzie przez obszar przywodzący na myśl Saksonię: wioski z czerwonymi dachami regularnie rozmieszczonych i podobnych do siebie domów wspaniale wpisują się w krajobraz łagodnych wzniesień porośniętych krzewami winorośli. Etap zakończymy w Viscri, przez wielu uważaną za najpiękniejszą miejscowość w Rumunii. Wszystkie zabudowania i fantastyczny kościół znajdują się pod ochroną UNESCO. Viscri zachwyciło m.in. księcia Walii Karola, który jest jednym z dobrodziejów renowacji. 

  Dzień 9: Viscri - Braszów 
  Najdłuższy etap wycieczki. Najpierw udamy się do Rupei, gdzie podziwiać można ruiny jednego z najpiękniejszych zamków Transylwanii. Zobaczymy też najlepiej zachowany warowny kościół w Prejmer. Cały czas towarzyszyć nam będą piękne krajobrazy i wioski. Na wieczór dotrzemy do Braszowa. Trochę dziwnie można się poczuć w tej metropolii po kilku dniach spędzonych na rumuńskiej prowincji. Miasto jednak godne jest zobaczenia. 

  Dzień 10: Braszów - Bran 
  Ranek spędzimy jeszcze w przepięknym Braszowie. To miejsce wręcz kultowe dla turystów z całego świata, którzy interesują się środkowo-wschodnią Europą. Oczarowuje ono wyjątkową atmosferą - rewelacyjnie zachowana starówka, mnóstwo świetnych restauracji i pubów, przyjemne kawiarnie na rynku w sąsiedztwie ratusza i słynnego Czarnego Kościoła sprawiają, że nie chce się stąd wyjeżdżać. 
  Stąd udamy się do Branu gdzie znajduje się wspaniały zamek rodowy hrabiego Draculi. Tutaj przy rumuńskim winie i wspanialej rakiji świętować będziemy zakończenie wycieczki. 

  Dzień 11: 
  Wyjazd w drogę powrotną. 

  Dzień 12: 
  Rankiem docieramy do Krakowa i Katowic.

  *PROGRAM ORAZ JEGO POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE I KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW.

  Cena zawiera: 

  • Noclegi w pensjonatach i kwaterach turystycznych
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic 
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW >>Ogólne Warunki Ubezpieczenia<< 
  • Dla chętnych: wyżywienie (7 śniadań i obiadokolacji) +400 zł 

  Cena nie zawiera: 

  • Wyżywienia 

  Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Dojazd z/do Warszawy +150 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

  Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 500 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.  Ciekawe artykuły

  Pokaż wszystkie

  Transylwania to wspaniała wyprawa rowerowa, która urzeka pięknymi widokami, urozmaiconymi trasami oraz wyjątkowymi ludźmi poznanymi na trasie. Wycieczki Rekreacja pozwalają na odkrywanie nowych destynacji w takich krajach jak: Rumunia, które dostarczają wyjątkowych wrażeń krajobrazowych i kulturowych. Wyjazd rowerowy realizowany jest w zakwaterowaniu Pensjonaty / Hotele, wyżywieniu opcja za dopłatą oraz transporcie autokar / bus. Organizatorem wyjazdu jest rowerowe biuro podróży Cyklotramp gwarantujące niezapomniane wakacje rowerowe, które na długie lata zapadną w pamięci. Zapraszamy do skorzystania z unikalnej oferty!