0

Moje oferty

  Chorwackie Wyspy

  • typ: Rekreacja
  • kraj: Chorwacja
  • trudność: Średnia
  • zakwaterowanie: Namioty
  • wyżywienie własne
  • transport: autokar / bus

  Cena:
  2 250 PLN

  Cena promocyjna przy zapisach do 31.05.2019

  Masz pytania odnośnie wyjazdu? Podaj numer telefonu, skontaktujemy się z Tobą:

  Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Wiktor Nowak FLY ACTIVE, ul.Kantorowicka 42, 31-763 Kraków NIP 678-308-10-28, w celach związanych z realizacją procesu wstępnego zgłoszenia na określoną imprezę turystyczną. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą procesów zgłoszeniowych w ramach serwisu jako administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu zakończenia procesów zgłoszeniowych oraz weryfikacyjnych.

  szczegóły wyprawy

  • Zapisz ofertę

  Moscenicka Draga | Beli | Cres | Osor | Veli Losinj | Krk | Baska | Rab | Pag

  Gwarantowana słoneczna pogoda, błękit nieba, którego nie mąci żaden obłok, czysta i ciepła woda, piękne otoczone bujną zielenią zatoki, liczne wyspy i miły oku obraz dziewiczej przyrody – oto co czeka nas na tej wycieczce. Gdy towarzyszy temu urok starych, średniowiecznych miasteczek – cel naszego urlopu jest idealny.

  STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B/C

  Trasa lekko pagórkowata, jednak trudy wynagrodzą niesamowite widoki, etapy krótkie, ok 40 – 50 km, dzięki czemu pozostanie dużo czasu na odpoczynki na plażach i w miejscowych tawernach.

  Dzień 1: 
  Zbiórka w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Busem kierujemy się na południe w stronę Chorwacji. 

  Dzień 2: Moscenicka Draga 
  Docieramy do Chorwacji, na początek zatrzymamy się na Istrii. Dziś krótka wycieczka rowerowa na rozruszanie. Odwiedzimy najpiękniejszą plażę na Istrii oraz zabytkowe miasteczko Moscenice. Wieczorem natomiast przy wspaniałym istiarskim winie urządzimy imprezę integracyjną. 

  Dzień 3: Beli - Cres 
  Zaczynamy naszą rowerową przygodę! Rankiem przeprawiamy się na wyspę Cres. Dziś zwiedzimy jej północną część. Spróbujemy wypatrzyć żerujące tu sępy płowe, które stanowią jedną z głównych atrakcji tych okolic. Odwiedzimy też stolicę wyspy – miasto Cres ze wspaniałymi pałacami w stylu weneckim, a ambitni pokuszą się o zdobycie najwyższego szczytu Cresu – Gorice (648 m npm.) 

  Dzień 4: Cres - Osor 
  Dziś udamy się na południową część wyspy, której krajobraz zmienia się całkowicie. Miejsce lasów zajmują surowe skały z karłowatą śródziemnomorską roślinnością. Wiejskimi dróżkami łączącymi opuszczone miejscowości dotrzemy do Lubenic, jednej z najstarszych osad obronnych na wyspie, położonej na wspaniałym 380-metrowym klifie. Na nocleg zatrzymamy się w Osorze. W czasach rzymskich było to kilkudziesięcio-tysięczne miasto, dziś pozostała z niego niewielka wioska. 

  Dzień 5: Osor - Veli Losinj 
  Dziś wjeżdżamy na drugą z naszych wysp – Losinj, na której przez 300 dni w roku świeci słońce i rzadko się chmurzy. Jest ona cieplejsza i bardziej zielona od surowego Cresu. Odwiedzimy na niej średniowieczne miasteczka Mali Losinj i Veli Losinj, które połączone są przepiękną nadmorską promenadą. Nie zapomnimy również o zdobyciu najwyższego szczytu wyspy – Televriny (589m npm.), z którego być może uda nam się ujrzeć następny cel naszej wycieczki, wyspę Pag. 

  Dzień 6: Krk 
  Czas na kolejną z wysp – Krk. Znajdują się tu średniowieczne klasztory franciszkanów, kilka zabytkowych miasteczek, winnice, gaje oliwne, wspaniałe plaże i największa na Adriatyku marina jachtowa. 

  Dzień 7: Krk – Baska - Rab 
  Dziś zawitamy do wspaniałego kurortu Baska, który kusi swą przepiękną, długą plażą. Ci którzy z niej zrezygnują będą mieli okazje zdobyć najwyższy szczyt wyspy – Obzova (568 m. npm.), z którego roztacza się panorama na wszystkie odwiedzone przez nas wcześniej wyspy. 
  Po południu rejs promem na wyspę Rab. 

  Dzień 8: Rab - Pag 
  Dzisiejszy dzień przeznaczymy na odkrywanie wyspy Rab. Porośnięta cudownymi zielonymi lasami Rab jest pogodną wakacyjną wyspą, na której można odnaleźć ślady historii w postaci starych murów, pałaców, klasztorów i kościołów. Śródziemnomorska sztuka i kultura tworzą odpowiednią atmosferę i impuls do szperania w bogatej przeszłości wyspy. Liczące ponad 2 tys. lat miasto Rab prezentuje się jako żywe muzeum, a piękne piaszczyste plaże na północy wyspy zachęcają do dłuższych postojów. 

  Dzień 9: Pag 
  Wyspa ta kojarzona jest z kolorowymi, pełnymi kwiatów ogrodami, na co zupełnie nie wskazuje początkowa jej część, na której droga wiedzie wśród nagich skał, na których z rzadka pojawiają się pojedyncze drzewa figowe. Odwiedzimy dziś m.in. stolicę wyspy – miasto Pag oraz jedną z najpiękniejszych plaż na wyspach. 
  Całodniowa pętla po tej pięknej wyspie będzie wspaniałym zakończeniem wycieczki. 
  Wieczorem wsiadamy w busa i udajemy się w drogę powrotną. 

  Dzień 10: 
  W godzinach popołudniowych wracamy do kraju.

  *PROGRAM ORAZ JEGO POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE I KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW.

  Cena zawiera: 

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Opłaty promowe 
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW >>Ogólne Warunki Ubezpieczenia<< 

  Cena nie zawiera: 

  • Wyzywienia 

  Oplaty dodatkowe dla chetnych: 

  • Dojazd z/do Warszawy +150 zl (tylko w przypadku zebrania sie odpowiedniej ilosci chetnych)

  Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 500 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.  Ciekawe artykuły

  Pokaż wszystkie

  Chorwackie Wyspy to wspaniała wyprawa rowerowa, która urzeka pięknymi widokami, urozmaiconymi trasami oraz wyjątkowymi ludźmi poznanymi na trasie. Wycieczki Rekreacja pozwalają na odkrywanie nowych destynacji w takich krajach jak: Chorwacja, które dostarczają wyjątkowych wrażeń krajobrazowych i kulturowych. Wyjazd rowerowy realizowany jest w zakwaterowaniu Namioty, wyżywieniu własne oraz transporcie autokar / bus. Organizatorem wyjazdu jest rowerowe biuro podróży Cyklotramp gwarantujące niezapomniane wakacje rowerowe, które na długie lata zapadną w pamięci. Zapraszamy do skorzystania z unikalnej oferty!