0

Moje oferty

  Trans Bułgaria MTB

  • typ: Góry MTB
  • kraj: Bułgaria
  • trudność: Trudna
  • zakwaterowanie: Pensjonaty / Hotele
  • wyżywienie własne
  • transport: autokar / bus

  Cena:
  2 150 PLN

  Cena promocyjna przy zapisach do 30.04.2019

  Masz pytania odnośnie wyjazdu? Podaj numer telefonu, skontaktujemy się z Tobą:

  Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Wiktor Nowak FLY ACTIVE, ul.Kantorowicka 42, 31-763 Kraków NIP 678-308-10-28, w celach związanych z realizacją procesu wstępnego zgłoszenia na określoną imprezę turystyczną. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą procesów zgłoszeniowych w ramach serwisu jako administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu zakończenia procesów zgłoszeniowych oraz weryfikacyjnych.

  szczegóły wyprawy

  • Zapisz ofertę

  Zajecar | Belogradcik | Chiprovitsi | Monastyr Klisura | Razboistie | Jarłowo | Trstenik | Bansko | Melnik

  Bułgaria przeżywa drugą młodość. Na nowo odkrywa przed przyjezdnymi zapomniane zakątki. Jej niepowtarzalny krajobraz tworzą wspaniale zdobione cerkwie, piękne meczety, bizantyjskie twierdze, a także coraz bardziej kosmopolityczne miasta z licznymi kawiarniami, zabytkami, muzeami i galeriami sztuki, świetnie zachowane stare wioski oraz bogaty folklor.

  Do tego dochodzą jeszcze wspaniałe góry, jedne z najpiękniejszych i najmniej skażonych cywilizacją w Europie. Spenetrujemy masywy gór Riła , Piryn i Witosza oraz skaliste okolice Biełogradczika.

  STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C

  Trasa średnio trudna, porównywalna do naszych Beskidów, etapu ok. 40-60 km długości. W 80% prowadzi ścieżkami terenowymi, sporo dość trudnych technicznie odcinków.

  Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz dobrą sprawność fizyczną.

  Dzień 1: 
  Zbiórka w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Przejazd przez Słowację, Węgry i Serbię. 

  Dzień 2: Zajecar 
  Rankiem docieramy do położonej jeszcze w Serbii ale tuż przy bułgarskiej granicy miejscowości Zajecar. Łagodne okoliczne wzgórza stanowią idealną miejscówkę na lekką trasę na rozprostowanie nóg po długiej podróży. Trasa wśród łąk i małych serbskich wiosek mimo iż zupełnie łatwa obfitować będzie w ładne krajobrazy, odcięte od świata wioski i XIII-wieczny klasztor. Wieczorem czeka nas degustacja serbskich potraw i impreza integracyjna. 

  Dzień 3: Zajecar - Belogradcik: 45 km 
  Na początek kilka kilometrów po serbskich szlakach prowadzących ku granicy Bułgarii. Po jej przekroczeniu znajdziemy się w niezwykłym rejonie skał Biełogradczika. 
  Nazwa miasta znaczy dosłownie „białe miasteczko” i nawiązuje do najbardziej spektakularnych formacji skalnych w Bułgarii. Wapienie zrobiły ogromne wrażenie na francuskim podróżniku Adolfie Banqui – określił je jako „krajobraz, o którym nikomu się nie śniło”. Skały w odcieniach szkarłatu, popiołu i szarości, o wysokości dochodzącej do 200 m, przypominają zwierzęta, statki, domy, egipskie obeliski oraz ogromne stalagmity. 
  Jazda rowerem pomiędzy nimi jest niezwykle emocjonująca. Potrenujemy trochę nasze umiejętności techniczne, ścieżki są tu wąskie i naszpikowane kamieniami. 

  Dzień 4: Belogradcik – Chiprovitsi: 55 km 
  Początek trasy prowadzi jeszcze poprzez wspaniale ukształtowane formacje skalne, by po kilkunastu kilometrach wjechać w zupełnie inny krajobraz, gdzie zaczną się pierwsze poważne góry. Trochę przypominające Beskidy pasmo Ciprovskiej Planiny wyciśnie z nas niemałe poty. Czeka nas wspinaczka ku górskiemu schronisku Gorski Raj i długie kamieniste zjazdy, często zalegające błoto dopełni wrażeń. Gdy już zjedziemy do otoczonej winnicami wioski Gorni Lom, czeka nas tylko krótki odpoczynek przed wspinaczką na najwyższy punkt pasma – Gorno Jazovo. Na koniec wspaniały zjazd do wioski Chiprovitsi, znanej z wytwarzania wełnianych dywanów. Można będzie nawet spróbować swych sił przy tkaniu tych dywanów w jednym z pensjonatów, w którym zatrzymamy się na noc. 

  Dzień 5: Chiprovitsi – Monastyr Klisura: 60 km 
  Dzisiejszą atrakcją będzie nocleg w jednym z zabytkowych klasztorów bułgarskich, tak więc na jedną noc poczujemy się jak mnisi. By jednak tego doświadczyć czeka nas odpokutowanie na dzisiejszym głównym podjeździe ku górskiemu schronisku Kom. 

  Dzień 6: Razboistie – Jarłowo: 55 km 
  Rankiem czeka nas transfer busem do południowych przedmieść Sofii. Pozwoli to nam uniknąć bardzo dużego ruchu jaki panuje w bułgarskiej stolicy. 
  Czas na kolejne poważne góry. Na początek dość ambitnie zdobędziemy najwyższy szczyt gór Vitosha - Cherni Vryh Peak (2290 m n.p.m.). W drodze na szczyt odpocząć można w pięknie położonym schronisku Aleko. 
  Po zdobyciu szczytu czeka nas już tylko sama przyjemność – zjazd wśród pięknych wysokogórskich łąk do wioski Jarłowo. 

  Dzień 7: Jarłowo – Trstenik: 80 km 
  Rankiem krótka regeneracja na kąpielisku termalnym, a potem nieco łatwiejszy etap. Pozostajemy głównie w śródgórskich dolinach, dzięki czemu będzie możliwość odwiedzenia wielu wiosek i przyjrzeniu się życiu ich mieszkańców. 
  Najpierw asfaltem podjedziemy do narciarskiego kurortu Borovets. Stąd zaczyna się słynna szutrowa górska droga zwana Drogą Królewską. To jeden z najpiękniejszych szlaków w Bułgarii. Prowadzi m.in. przez formacje skalne zwane Wilczymi Skałami, kilka schronisk górskich i osad pasterskich i wśród wielu górskich jezior. Wspinamy się dziś na wysokość 2450 m. Cały czas towarzyszą nam widoki na najwyższy szczyt Bułgarii – Musałę. Potem czeka nas wspaniały zjazd do górskiej osady Trstenik. 

  Dzień 8: Trstenik - Bansko: 45 km 
  Dzisiejszy interwałowy etap prowadzi dolinami i mniejszymi grzbietami pomiędzy masywami Riły i Pirynu. Znów odwiedzimy kilka górskich wiosek i schronisk. Zajrzymy m.in. do jednej z piękniejszych bułgarskich wiosek. 

  Dzień 9: Bansko 
  Czas na nieco odpoczynku. Dla chętnych będzie to okazja na zdobycie, już pieszo, najwyższego szczytu Pirinu – Wichren (2914 m n.p.m.), a kto jeszcze nie ma dość rowerów wybierze się na jeden z wielu specjalnie przygotowanych dla rowerzystów szlaków zjazdowych, będzie okazja poćwiczyć technikę. 

  Dzień 10: Bansko – Melnik: 90 km 
  Ostatnia część naszej wyprawy to przejazd przez góry Piryn. To też najdłuższy etap tej wyprawy.Góry Piryn, choć trochę niższe od Riły, są jeszcze ciekawsze, z wieloma górskimi jeziorami, ośnieżonymi szczytami wznoszącymi się ponad 2700 m n.p.m. i licznymi gatunkami zwierząt. Znajduje się tu największy park narodowy Bułgarii. 
  Tutejsze szlaki są piękne i nie aż tak trudne technicznie jak w poprzednich dniach. 
  Na ostatni nocleg dotrzemy w dolinę Strumesznica, której doskonały klimat pozwala najwcześniej w Bułgarii dojrzewać czereśniom, arbuzom i winogronom, przepysznym brzoskwiniom, a nawet owocom kiwi. 
  Melnik znany ze wspaniałego wina będzie idealnym miejscem by zakończyć przygodę z Bułgarią. Do późnej nocy będziemy świętować dotarcie do celu. 

  Dzień 11-12: 
  Zmęczeni ale z pewnością usatysfakcjonowani z przemierzenia całej zachodniej Bułgarii z wieloma wspomnieniami powracamy do kraju.

  *PROGRAM ORAZ JEGO POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE I KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW.

  Cena zawiera: 

  • Noclegi w pensjonatach i kwaterach turystycznych
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic 
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW >>Ogólne Warunki Ubezpieczenia<< 

  Cena nie zawiera: 

  • Wyżywienia 

  Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Dojazd z/do Warszawy +150 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

  Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 1000 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.  Ciekawe artykuły

  Pokaż wszystkie

  Trans Bułgaria MTB to wspaniała wyprawa rowerowa, która urzeka pięknymi widokami, urozmaiconymi trasami oraz wyjątkowymi ludźmi poznanymi na trasie. Wycieczki Góry MTB pozwalają na odkrywanie nowych destynacji w takich krajach jak: Bułgaria, które dostarczają wyjątkowych wrażeń krajobrazowych i kulturowych. Wyjazd rowerowy realizowany jest w zakwaterowaniu Pensjonaty / Hotele, wyżywieniu własne oraz transporcie autokar / bus. Organizatorem wyjazdu jest rowerowe biuro podróży Cyklotramp gwarantujące niezapomniane wakacje rowerowe, które na długie lata zapadną w pamięci. Zapraszamy do skorzystania z unikalnej oferty!