0

Moje oferty

  Jeziora Szwajcarskie MTB

  • typ: Góry MTB
  • kraj: Szwajcaria
  • trudność: Trudna
  • zakwaterowanie: Namioty
  • wyżywienie własne
  • transport: autokar / bus

  Cena:
  2 250 PLN

  Cena promocyjna przy zapisach do 31.03.2019

  Masz pytania odnośnie wyjazdu? Podaj numer telefonu, skontaktujemy się z Tobą:

  Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Wiktor Nowak FLY ACTIVE, ul.Kantorowicka 42, 31-763 Kraków NIP 678-308-10-28, w celach związanych z realizacją procesu wstępnego zgłoszenia na określoną imprezę turystyczną. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą procesów zgłoszeniowych w ramach serwisu jako administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu zakończenia procesów zgłoszeniowych oraz weryfikacyjnych.

  szczegóły wyprawy

  • Zapisz ofertę

  Rorschach | Appenzell | Niederurnen | Schwyz | Sarnen | Habkern | Sangernboden | Les Paccots | Montreux

  Wspaniała panoramiczna trasa pomiędzy jeziorami Bodeńskim i Leman. Prowadzi przez najpiękniejsze rejony alpejskiego przedgórza. Trasa zapewnia nie tylko wspaniałe widoki alpejskich szczytów, ale także relaksacyjne momenty nad licznymi śródgórskimi jeziorami. 

  Ci którzy wybiorą tę wycieczkę mogą przygotować się na spotkanie z typowo szwajcarskimi krajobrazami i wioskami, ciekawe odcinki terenowych ścieżek przez niewysokie alpejskie przełęcze, oraz piękne ścieżki rowerowe wzdłuż jezior. 
  Terenowe odcinki nie są bardzo wymagające technicznie więc wycieczka jest idealna dla tych którzy chcą poprawić swoje umiejętności jazdy w terenie bez zsiadania z roweru na zjazdach, co zdarza się na innych alpejskich wycieczkach.

  STOPIEŃ TRUDNOŚCI: C 

  Idealna trasa na pierwszą przygodę z Alpami. Mimo iż 60 % trasy przebiega ścieżkami asfaltowymi, to jednak jest też sporo pięknych odcinków szutrowych i leśnych ścieżek. Trasa jednak nie nastręcza żadnych trudności technicznych. Dzienne odcinki mają ok. 2000 m przewyższeń co również nie jest bardzo uciążliwe tym bardziej iż kilka przełęczy można ominąć dolinami.

  Wycieczka dedykowana jest wyłącznie dla osób posiadających doświadczenie w jeździe górskiej MTB oraz dobrą sprawność fizyczną.

  Dzień 1: 
  Zbiórka w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Busem udajemy się do Szwajcarii. 

  Dzień 2: Rorschach 
  Około południa docieramy nad jezioro Bodensee w Szwajcarii. 
  Popołudnie przeznaczymy na odpoczynek nad jeziorem i krótką wycieczkę rowerową po okolicy. 
  Wieczorem natomiast czeka nas impreza integracyjna. 

  Dzień 3: Rorschach – Appenzell: 43 km, 1400 m przewyższenia 
  Na początek wspinaczka na wzgórze Rorschacherberg, skąd podziwiać możemy ogromny obszar jeziora Bodeńskiego, największego w tej części Alp. Chwilę później krajobraz zmienia się diametralnie gdyż wjeżdżamy w wąskie doliny i malutkie wioski rejonu Appenzellerland. 
  To przepiękny pagórkowaty rejon z ciekawie dekorowanymi domami, malowniczymi miasteczkami i górującym nad nimi skalistym masywem Santos. 

  Dzień 4: Appenzell – Niederurnen: 59 km, 1700 m 
  Widoki stają się coraz bardziej alpejskie w miarę zbliżania się do masywu Santis. Czekają nas dziś pierwsze dwie prawdziwie alpejskie przełęcze Schwägalp Pass i Risipass, oraz pierwszy ekscytujący zjazd do Toggenburg. Dalej wąska asfaltowa ścieżka zaprowadzi nas na szczyt Vorder Höhi, skąd już tylko zjazd nad lśniące, błękitne jezioro Walensee 

  Dzień 5: Niederurnen - Schwyz: 76 km, 2200 m 
  Jeden z najtrudniejszych etapów wycieczki zaprowadzi nas do klasztoru Einsiedeln, najważniejszego miejsca pielgrzymkowego w Szwajcarii. Wypieka się tu słynne ciasteczka, które na pewno dodadzą nam energii na dalszą część etapu prowadzącego przez małe alpejskie wioski u podnóża wspaniałych urwisk Mythen. Ta część wycieczki oferuje przepiękne widoki na jezioro Vierwaldstätersee i szczyty centralnej Szwajcarii.

  Dzień 6: Schwyz – Sarnen: 46 km, 1100 m 
  Etap prowadzący przez najpiękniejsze szwajcarskie kantony – Schwyz, Nidwalden iObwalden. Po wymagającym podjeździe na początku dnia reszta to już spokojne pedałowanie pomiędzy jeziorami , oczywiście nie zabraknie czasu na kąpiele. 

  Dzień 7: Sarnen – Habkern: 62 km, 2100 m 
  Dziś czeka nas długi podjazd panoramiczna drogą na przełęcz Glaubenbielenpass na wysokość ponad 1600 m, nagrodą będzie fantastyczny widok na jezioro Sarnersee 
  Dalej zjazd do pięknego kurortu Sörenberg położonego u stóp majestatycznego masywu Brienzer Rothorn. 
  Ta okolica to dawne bagniste tereny pokryte obecnie wspaniałymi jodłowymi lasami. 
  Strome szutrówki i wąskie alpejskie ścieżki poprowadzą nas przez dawną granicę pomiędzy rejonami Centralnej Szwajcarii i rejonem Bernese Oberland. 

  Dzień 8: Habkern - Sangernboden: 86 km, 2000 m 
  Kontynuujemy krótkimi zjazdami I podjazdami wysoko ponad jeziorem Thunersee. Niesamowite widoki na czterotysięczniki Eiger, Mönch & Jungfrau uatrakcyjniają jeszcze bardziej ten etap. Wspaniale zachowane stare domostwa i niezliczone małe jeziorka sprawiają iż krajobraz wydaje się wręcz pocztówkowy. 
  Odwiedzimy dziś miasto Thun położone nad jeziorem o tej samej nazwie , które zasługuje na dłuższy postój. Przez alpejskie łaki i wśród maleńkich jezior trasa poprowadzi nas dalej w kierunku przełęczy Gurnigelpass, będącą bramą do niczym nieskażonego rejonu Ganterisch 

  Dzień 9: Sangernboden – Les Paccots: 64 km, 2300 m 
  Dzisiaj opuścimy niemiecko-języczną część Szwajcarii by wkroczyć na obszar języka francuskiego. Jakże zróżnicowany to kraj. 
  Etap naszpikowany jest technicznymi odcinkami po singletrackach. Perełką dnia będzie błękitne jezioro Schwarzsee położone w skalistej niece otoczonej stromymi klifami. 
  Imponujący zamek Gruyeres z XI wieku i jezioro o tej samej nazwie są symbolami tego rejonu. Po krótkim postoju na zwiedzanie lub kąpiel ruszymy dalej przez alpejskie łąki i lasy do znanego ośrodka narciarskiego Les Paccots. 

  Dzień 10: Les Paccots – Montreux: 28 km, 520 m 
  Na koniec ostatnia przełęcz - Col de Soladier i atrakcyjny terenowy odcinek ku następnej przełęczy Col de Jaman. Po czym nastąpi porywający zjazd 1200 metrów w dół nad jezioro Lac Leman!!! 
  Wieczorem pełni wrażeń ruszamy w drogę powrotną do kraju. 

  Dzień 11: 
  Powrót w godzinach przedpołudniowych do Krakowa i Katowic.

  *PROGRAM ORAZ JEGO POSZCZEGÓLNE ELEMENTY MOGĄ ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE I KONDYCJĘ UCZESTNIKÓW.

  Cena zawiera: 

  • Noclegi na kempingach pod namiotami
  • Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
  • Transport bagaży na trasie 
  • Usługi opiekuna grupy 
  • Ubezpieczenie KL i NW >>Ogólne Warunki Ubezpieczenia<< 

  Cena nie zawiera: 

  • Wyżywienia 

  Opłaty dodatkowe dla chętnych: 

  • Dojazd z/do Warszawy +150 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych)

  Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Na miesiąc przed wycieczką prosimy o dopłatę 500 zł, natomiast całą resztę można dopłacić w dniu wyjazdu bezpośrednio u pilota.  Ciekawe artykuły

  Pokaż wszystkie

  Jeziora Szwajcarskie MTB to wspaniała wyprawa rowerowa, która urzeka pięknymi widokami, urozmaiconymi trasami oraz wyjątkowymi ludźmi poznanymi na trasie. Wycieczki Góry MTB pozwalają na odkrywanie nowych destynacji w takich krajach jak: Szwajcaria, które dostarczają wyjątkowych wrażeń krajobrazowych i kulturowych. Wyjazd rowerowy realizowany jest w zakwaterowaniu Namioty, wyżywieniu własne oraz transporcie autokar / bus. Organizatorem wyjazdu jest rowerowe biuro podróży Cyklotramp gwarantujące niezapomniane wakacje rowerowe, które na długie lata zapadną w pamięci. Zapraszamy do skorzystania z unikalnej oferty!